EN

iş ortaklarımız

ORFA MÜHENDİSLİK SONDAJ
Jeotermal sıcak ve soğuk Su,Temel sondajları,karotlu maden sondajı,zemin etütleri yapmaktadır.

ORFA Mühendislik, Sondaj, İnşaat Sanayi ve Ticaret limited şirketinin faaliyetleri,Jeotermal kaynak arama sondajı, Su sondajı,Maden sondajı,Temel sondajı,Kuyu inkişafları,kuyu görüntüleme,Mühendislik hizmetleri,İnklinometre,Presiyometre ölçümleri,RAS 24 Sismik cihazı ile yapılan ölçümler,rezistivite ölçümleri olmak üzere, tamamen kendi makine ve ekipmanlarıyla yapmaktadır.

Hizmet portföyünde;

  • Jeotermal Sıcak su ve soğuk su arama sondajları,

Jeotermal sahalarda; Gradyan Sondajları, Araştırma Sondajları, Re-enjeksiyon Sondajları ve Jeotermal Üretim Sondajları Volvo üzeri 2 adet  sondaj kulesi ile 1500 metre derinliğe kadar sondaj yapılabilmektedir.

Jeotermal sondajlarda ve soğuk su sondajlarında 2 adet 400 metre ve 2 adet 1500 metre toplam 4 adet  sondaj makine ve ekipmanları ile kuyu derinliklerine ve kuyu özelliklerine göre hizmet vermekteyiz. 

İçme, Sulama, Kullanma ve Proses sularının yeraltı suyundan temini alanlarında hizmet sunulmaktadır.

  • Temel ve Maden sondajları,

Kuyularda jeofizik testler, doğrultu-eğim ölçümleri, karot yönlendirmesi, log hazırlanması gibi her türlü mühendislik çalışmalarını yapmaktayız.

Her türlü maden ve kömür sahalarında;  2 adet TSM 750 ve  2 adet D-500  Toplam 4 adet temel-maden sondaj   mekanik karotlu sondaj makinesi ile 800 metre derinliğe kadar sondaj yapılabilmektedir. 

Kuyularda jeofizik testler, doğrultu-eğim ölçümleri, karot yönlendirmesi, log hazırlanması gibi her türlü mühendislik çalışmalarını yapmaktayız.

  • Jeneratör, Pompa, Kompresör, kuyu dibi kamera, Vinç ve Nakliye hizmetleri,

Pompa testleri için çeşitli ebatlarda ve debilerde pompalar,Debimetre, ayrıca kuyu debi görüntüleme ve kayıtlama için sondaj kamerası bulunmaktadır.

2 adet 106 KW Jeneratör, 2 adet pompa indirme ve 15 tonluk yükleme vinç, 4 adet nakliye kamyonu, 3 adet nakliye kamyonet, 3 adet personel servis aracı bulunmaktadır.

Kuyu inkişaf ve geliştirmelerin de yüksek basınçlı kompresörlerimiz kullanılmaktadır. 

Su sondajlarında, kaya ortamlarında havalı sondaj yapılabilmesi için, 2 adet Atlas Copco model XRVS 476 ve model XRVS aftercooler 466 kompresörlerimiz mevcuttur.

Kuyu inkişaf ve geliştirmelerinde yüksek basınçlı kompresörlerimiz kullanılmaktadır.