EN

iş ortaklarımız

FPP
Üretim,enjeksiyon kuyularında kullanılan cam elyafı tubingler ve yüzey üretim hatlarında kullanılan cam elyafı boruları üretmektedir.

Cam elyafı (Fiberglas) boru üretimi yapan FPP firması, 2001 yılında Rusya Federasyonuna ait Tataristan Cumhuriyetinin Kazan ilinde kurulmuştur.

Günümüze kadar 30,000 km uzunluğunda farklı çap ve özellikte cam elyafı boru üretmiş olan firma, Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Azerbaycan ülkelerindeki Petrol, Atık Su kuyuları, Petrokimyasal ve Endüstriyel alanlardaki operatör firmalarına satmıştır ve halen tedarik etmektedir.

FiberglasBorumalat.jpg

Üretimde olan cam elyafı borular;

  • Üretim ve Atık Su için kuyularda kullanılan cam elyafı tubingler,
  • Yüzey hatlarında hat borusu olarak kullanılan cam elyafı borular

olmak üzere iki sınıfa ayrılır.

TUBİNG OLARAK KULLANILAN FİBERGLAS BORULAR

Üretim ve Atık Su kuyularında kullanılan cam elyaf borular, genellikle Petrol, Petrokimyasal ve Kimya sektörlerinde Endüstriyel amaçlı kullanılmak üzere tasarlanmış özel borulardır.

IMG8536.jpg TST.png

HAT BORUSU OLARAK KULLANILAN FİBERGLAS BORULAR

Petrol Üretim hatları, Petrol Boru hatları, Petrokimyasal ve Kimya tesislerindeki yüzey hatlarında kullanılan cam elyafı borular, montajının kolay olması ve kimyasallara karşı dirençli olmasından tercih edilmektedir.

IMG3045.PNG IMG1919.JPG

Ayrıca fiberglas hat boruları eğer hasar görmüş ve delinmiş ise klemps atılarak kısa sürede onarılabilmektedir.

onarm.jpg

FİBERGLAS BORU BAĞLANTI ELEMANLARI

Petrol Üretim hatları, Petrol Boru hatları, Petrokimyasal ve Kimya tesislerindeki yüzey hatlarında kullanılan cam elyafı boruların ara montaj bağlantı elemanlarının aynı diş ve çapta olması, montaj esnasında kolaylık sağladığı gibi ve bu bağlantı elemanlarının kimyasallara karşı dirençli olması sebebiyle de tercih edilmektedir.

4.jpg1.jpg2.jpg3.jpg