EN

iş ortaklarımız

EDGEN MURRAY
Sumitomo Corporation'ın bir yan kuruluşu olarak, dünya çapında enerji ve altyapı pazarları için uzmanlaşmış ürünlerin lider tedarikçisidir.

Sumitomo Corporation'ın bir yan kuruluşu olan Edgen Murray,satın alma, lojistik ve proje yönetimi konusunda uzmanlaşmış olup, küresel çapta Petrol, Gaz, Enerji, Kimya ve İmalat sanayilerine komple levha, boru, vana ve armatür vb.ürün sağlama konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.

Tedarik ettiği ürünler arasında yüksek performanslı plakalar, levhalar, boru, boru bağlantı parçaları, flanşlar ve vanalar bulunmaktadır.

Küresel çaptaki dağıtım platformu, Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik bölgelerini kapsamaktadır.

Müşterilerimize, dünya çapında otuzdan fazla lokasyonda hizmet veren ve sunduğu uygulamalar ve ürünler konusunda bilgili deneyimli proje yönetimi ekipleri sunarak geleneksel kaynakların ötesine geçmekte olup, çalışanlarımız, dünyanın neresinde olursanız olun, ticari ihtiyaçlarınıza, teknik gereksinimlerinize ve proje takviminize kesin bir şekilde uyacak teslimatlar sağlarız.

Müşterilerimizle iş ortaklığı yapmak için tedarikçi ilişkilerimizi, kaynaklarımız, uzmanlığımızı ve ölçeklendiklerimizi kullanır ve dünyanın en büyük, en karmaşık ve talepkar tedarik zorluklarını yerine getiririz.

Müşterilerimize öncelikle aşağıdaki segmentlerde hizmet vermeye odaklanıyoruz:

 • UPSTREAM

Enerji keşfi ve üretimi dünyada genellikle en sert ve en zorlu ortamlarda gerçekleşir. Petrol, Doğal Gaz üretim tesislerinde kullanılan çelik levha, boru gibi en zor koşullara dayanıklı malzemeleri tedarik etmekteyiz. Edgen Murray, 30 yılı aşkın bir süredir Kuzey Denizi'ndeki enerji sektörü faaliyetinin ön planında olan şirketlerin, denizüstü inşaatlarında tedarik zincirinin ayrılmaz bir parçası olmuştur.

 • MIDSTREAM

Edgen Murray, üretim kuyu başından ham petrolün ve yan ürünlerinin ayrılması ve işlenmesi için kurulmuş olan üretim istasyonuna kadar olan boru hattı proje paketinizin tamamı için en iyi kaynaktır. Geçtiğimiz yıllarda Kuzey Amerika tarihinde hemen hemen her büyük doğal gaz boru hattı gelişimine stratejik ortaklıklarında biz vardık.

OCTG malzemelerinden hat borusu, vana ve bağlantı parçalarını da tedarik etmekteyiz.

 • DOWNSTREAM

Ham petrolün ve yan ürünlerinin ayrılması ve işlenmesi, aşırı sıcaklıklar altında uçucu malzemelerin karmaşık işlemleri gerektirir. Rafineri ve Petrokimya kuruluşların talep ettiği krom moly, korozyona dayanıklı alaşımlar (CRA), yüksek verimli dikişsiz boru, armatürler, flanşlar ve vanalar tedarik etmekteyiz.

 • ENERJİ

Fosil yakıt ve yenilenebilir enerji üretim tasarımları sürekli olarak gelişmektedir. HRSG üniteleri ve kombine çevrim santrallerinden, güneş enerjisine, rüzgar, dalga ve jeotermal uygulamalar gibi sektörel firmalara uzun süreden beri krom moly, CRA ve karbon da dahil olmak üzere basınç ve sıcaklığa dayanıklı çeşitli malzemeler ve beraberindeki vanalar ve bağlantı parçalarını temin ediyoruz.

 • NÜKLEER

Nükleer endüstrinin gelişen ihtiyaçlarına bağlı olarak, ASME Malzeme Organizasyonu (QSC-614) akreditasyona sahip olan firma, 10 CFR 50 App ile uyumludur. Firma, Nükleer enerji sektörüyle ilgili kullanılan tüm malzemelerini ABD Kuzey Carolina'daki Charlotte'daki küresel stoklama merkezinden tedarik etmektedir.

 • İNŞAAT

Louisiana'daki Mississippi Nehri levee sisteminin yeniden inşa edilmesinden, New York'tan California'ya köprü vakıfları, demiryolları sistemlerine Avrupa'da ve Peru'daki liman tesislerinde - büyük ölçekli kurulumlarda, zamanında teslimat konusunda uzmanlaşıyoruz ve dağıtımın ötesine geçerek koordine ediyoruz

imalat, üçüncü taraf testleri ve analizi ve diğer hizmet teklifleri.

 • MADEN

Edgen Murray, aşırı aşındırıcı ve aşınmaya dirençli madencilik uygulamalarında eşsiz uzmanlık sunmaktadır. Fosfatı destekledik

maden endüstrisi ve 35 yıldan fazla süredir çamurumsu uygulamalarla ilgili derin bilgi birikimi sayesinde müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz

özel ürünler üzerinde özel dağıtım da dahil olmak üzere geniş bir aşınma ve korozyona dayanıklı kaynak merkezi geliştirmek.

Edgen Murray, en zorlu uygulamaları, çok çeşitli birinci sınıf çelik kaliteleri ve markalarla desteklemektedir. Özel çelik teklifleri ve benzersiz şartname gereksinimleri için eksiksiz bir kaynak olarak hizmet ediyoruz.

Ürünlerimize ek olarak, tam valf çalıştırma paketleri ve çok çeşitli test, kesme ve finisaj hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca bitmiş malzeme ambalajlarının teslimatı için küresel proje yönetimi ve imalat koordinasyonu sağlıyoruz.

Arzımız, Avrupa Birliği (EN), Amerikan (API, ASTM, ASME, ABS), Kanada (CSA), Norveç (NORSOK), Rus (GOST), Japon (JIS) ve Avustralya (AS) dahil olmak üzere çeşitli standartları karşılamaktadır.

Edgen Murray, ayrıca

 • Proje Yönetimi.
 • Pazar Danışmanlığı
 • Teknik Rehberlik
 • Tedarik Zincir Yönetimi
 • Kesim Hizmetleri
 • Kaplama ve apre
 • Özel imalat
 • Vana otomasyonu
 • Test operasyonları

gibi konularda Mühendislik hizmetleri de vermektedir.

Firma Tanıtım Bröşürü

edgenmurray.jpg